poniedziałek, 6 lutego 2012

Książki na wieczór


Witam  gorąco w ten pochmurny wieczór ;)
Tak prawdę mówiąc, nie przepadam za książkami ale nie wykluczam,że lubię czytać.
Jedna książka wpadła mi w ręce dość dawno temu, i od pierwszego wersu się nią zachwyciłam! Nie jest to  książka przygodowa, ani 'tanie' romansidło, jest czymś więcej. Jest to współczesna baśń dla dorosłych,przypowieść o seksie,miłości i przeznaczeniu,które sprawia,że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu,choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.   Kiedy ją czytałam całkowicie przenosiłam się w inny świat a mianowicie chodzi  o  książkę
Paulo Coelho-Jedenaście minut. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności,o jej sacrum i profanum, o tak ważnej sferze naszego życia,a zarazem tak zakłamanej. To powieść,która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję,że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.
Bohaterką jest Maria,młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji ,która wyrusza w daleką podroż. Jednak świat jest inny,niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają,że zostaje prostytutka. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość. 
Drugą książka,którą mogę polecić wszystkim tym,którzy  chcą się nauczyć języka
Beata Pawlikowska -Blondynka na językach.
Nie jest to kolejny podręcznik  do nauki języka obcego,w którym opisana jest gramatyka, regułki i inne pierdółki. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy  mówienia i  zrozumienia. Zero gramatyki,zero wykuwania słówek,zero odmian czasowników,które trzeba na pamięć wbić sobie do  głowy. ;)

BP. ''„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.
Standardowe kursy języków obcych bazują na wyjaśnianiu zasad gramatyki, podając uczniowi przykłady ich zastosowania. W moim kursie najważniejszym założeniem jest to, że języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Nauczenie się na pamięć przykładowych konstrukcji oraz ich składowych elementów, pozwala na budowanie nowych zdań i wyrażeń, a więc poprawne posługiwanie się obcym językiem. ''
Jeżeli chodzi o  Mnie to  sprawdziła się niesamowicie nie tylko  w codziennych  sytuacjach,ale także w prostszej nauce języka u  Mnie akurat angielskiego ;)
Polecam Wam serdecznie !!!
Buziaki ;*


Ania

2 komentarze:

  1. "11 Minut" to piękna książka. Polecam Tobie również powieść tego samego autora pt "Brida". Jest to magiczna opowieść o poszukiwaniu swojej drugiej połówki. Naprawdę polecam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam również "Weronika postanawia umrzeć" oraz "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" Paulo Coelho:)

    OdpowiedzUsuń